6/11 Kwiaty i dodatki III

by poniedziałek, 30 lipca, 2012



Dziś kolejna odsłona bukietów i inspiracji kwiatowych. Część 1 znajdziesz TU, część 2 znajdziesz TU.

* * *

Bukiet Panny Młodej i druhen oraz świadkowej wcale nie musi być taki sam! Kwiaty innych osób, niż PM mogą być w innych odcieniach wybranej palety kolorystycznej.

* * *

Żywe kolory doskonale wyglądają, kiedy jest ich więcej. Żółty, amarant i turkus! Lepiej jednak nie mieszać wówczas kolorów w bukiecie.

* * *

Mam ogromną słabość do rustykalnych, nieregularnych bukietów. Jak Wam się podobają takie kompozycje?

* * *

Niekwiatowe bukiety stają się coraz modniejsze. I nie tylko bukiet, ale również butonierka może być wykonana z nie kwiatów 😉

* * *

Jeśli masz sukienkę z koronkami, poproś florystykę, aby wykończyła rączkę bukietu również delikatną koronką.

* * *

Fantastycznie wyglądają bukiety, które swoim kolorem łączą się z innym elementem stylizacji, np.: butami lub ozdobą we włosach.

* * *

Nie często pojawia się w bukietach, a może naprawdę sprawić, że stanie się bardziej widowiskowy – kołnierz z tiulu.

* * *

Rzadko spotykane są w Polsce kolorowe sukienki ślubne. Jeśli jednak już któraś z Was zdecyduje się, to kwiaty powinny być w dopełniających, niekonkurującym z kolorem sukni kolorze.

* * *

Uwielbiam bukiety z różnych gatunków kwiatów, ale w jednej palecie kolorystycznej. Tak jak na poniższym przykładzie – peonie, róże, goździki i nie wielki akcent balansującej bieli frezji.

* * *

Zachęcam i namawiam po raz kolejny do nieregularnych bukietów!

* * *

Pamiętajcie, że bukiety to nie tylko kwiaty szklarniowe czy ogrodowe. To również kwitnące gałęzie drzew. Fantastycznie sprawdzą się derenie, jaśminy, kalina, jabłonie czy bzy.

* * *

Nie bójcie się łączyć kolorów! Żółty i bordowy to doskonały duet na jesienne śluby! A żółtych słoneczników i ciemno bordowych dalii z pewnością nie zabraknie we wrześniu i październiku.

* * *

Jeśli Twoja sukienka jest bardzo widowiskowa, kwiaty powinny ją jedynie podkreślać. Płaski bukiet doskonale sprawdzi się w tej roli.

* * *

Co sądzicie o guzikowych i broszkowych bukietach? Ja jestem nimi zachwycona!

* * *

Nie tylko kwiaty mogą znaleźć się w bukiecie. Przepięknie wyglądają wiatraczki, rozetki czy tutki wykonane np.: ze starych, pożółkłych gazet lub papieru nutowego.

* * *

Wbrew pozorom wielkość ma znaczenie 😉 Duży bukiet jest po prostu ciężki. Dlatego miejcie to na uwadze wybierając swoją kompozycję.

* * *

Prosta suknia – szalone kwiaty. Zachwycają mnie długie trawy, które można wykorzystać w bukiecie. Czy wiecie, że optycznie wydłużają i wysmuklają one sylwetkę?

* * *

Uwielbiam jasne palety kolorów na bazie bieli z dodatkiem delikatnego żółtego lub wanilii. Pozornie są one mało wyraziste, ale dzięki zastosowaniu wielu gatunków kwiatów nabierają życia.

* * *

Jesteś odważna i szalona? Niech Twój bukiet odzwierciedla Twoją osobowość! Sukulenty i pióra oraz intensywne kolory to jest to!

* * *

Bukiet powinien albo nawiązywać do Twojej sukni, albo być jej kontrą. Jeśli chcesz, aby pasował do kreacji, znajdź wspólny mianownik. Może to być element kwiatowy (jak na przykładzie poniżej), albo np.: wykorzystanie tkaniny – koronki lub tiulu, który jest użyty przy wykończeniu sukni i można z powodzeniem zastosować go w bukiecie.

* * *

Sukulenty uwielbiam! Ich mięsista struktura doskonale kontrastuje z delikatnymi kwiatami, a kolor doskonale pasuje zarówno do delikatnych, pastelowych kolorów, jak i intensywnych barw.

* * *

Jak Wam się podobają sukulenty?

* * *

Jeśli chciałabyś, aby Twój bukiet miał regularny, okrągły kształt, sugeruję dodanie jednego elementy ponad kształt bukietu, np.: trawy, lub poniżej, np.: opadające kłącze z liśćmi.

* * *

Bukiet z papieru? Dlaczego nie?!

zdjęcia: INTERNET